Ükskõik millises firmas Te oma hambaid ka ei raviks, pettumuste vältimiseks pidage alati meeles, et edukas hambaravi on nagu omale maja ehitamine- alustada tuleb uuringutest (= ilma panoraamröntgenülesvõtet omamata on adekvaatse raviplaani koostamine võimatu) ja projektist st. terviklikust(!) raviplaanist. Meeldib see Teile või mitte, hambaravi on meditsiinivaldkond milles te peate kasvõi natukenegi orienteeruma. Kahjuks peab märkima, et peale hambaravialaste plusside-miinuste mõistmise on ka meditsiini-ärieetilises plaanis Maarjamaal veel arenguruumi. On palju näiteid, kus inimesed  maksavad suuri summasid teostamaks mingit täielikku mõttetust. Neist sagedasim on ravida kuude viisi mõne niisuguse hamba juurekanaleid, kus edasises on kindlasti teada, et see hammas ei hakka kunagi midagi närima ega ka proteesi hoidma. Vastupidi- on  teada, et see hammas teeb suhu jäädes ainult halba- levitades tema peale ladestuvast katust mikroobe ka teistele hammastele ja suurendades nende lagunemise riski! 

Tahaks uskuda, et 90ndad, kui kohati toimus lihtsalt patsientide petmine ja müüdi asjasse pühendamatule "rauda" "kulla" pähe, on nüüdseks lõplikult  unustatud. Küll aga näeme aina rohkem täiesti legaalseid katseid patsiendile meeletu hinnakott pähe tõmmata. Jutt käib tuhandetest eurodest. Minu toolist on läbi käinud tipptase oli hinnapakkumine, mis ületas sama töö eest minu pakutud 6000-ndet  .... 11000 (jah, te nägite õigesti!) euro võrra ehk siis oli 17000! Ja ma ei tööta tasuta!  Lugesin seda hinnapakkumist kui tõelist hambaarsti jõuluimet! 

Niisiis, planeerimise järgselt valmistame ette pinna, kuhu hakkame ehitama = puhastame säilivad ja eemaldame lootusetud hambad. Seejärel  ravime haiged hambad terveks ning paigaldame proteesid- sillad, implantaadid jms.

Mingis muus järjekorras tehtuna võib küll samuti õnneks minna, ...aga võib ka mitte minna! Ja siis uuesti projekteerima hakkamine ja ümber tegemine tuleb ikkagi ainult Teil kinni maksta.

Joomla Template by Joomla51.com