Kuitahes palju Te hambaravile ka ei kulutaks, ilma adekvaatse hoolduseta lagunevad teie hambad ikka ja jälle. Siinkohal mõned soovitused, et seda ei juhtuks.

Ka kõige kallim hambahari ei pese korralikult üle kolme kuu. Et õigeaegne harjavahetus meeles seisaks, ostke korraga 4 (...parem isegi 6 või 12) harja. Kirjutage karpidele kuu numbrid millal karp avada ja vahetage harja 1-2 kuu tagant või hiljemalt koos aastaaegade vahetumisega. 
Minu 20-aastasel kliinilisel kogemusel põhineb arvamus, et aastaid kestnud pehmete hambaharjade propageerimine on suutnud kaudselt hävitada sadu kordi rohkem hambaid kui tugevama harjase kasutamisel eales oleks võimalik olnud hambaid/igemeid ära kulutada. Olen nõus, et pehme hambaharja kasutamine on iseenesest õige, küll aga peaks sel juhul kaasnema vähemalt sama intensiivne "iga kuu uus hambahari!" kampaania. Seda aga miskipärast ei propageerita. Niisiis, kas "medium" hari ja minimaalselt 4 harjavahetust, või "soft" ja 6-12 vahetust aastas. Pole vaja osta 2-3 eurost või kallimat harja,  sama hästi töötab ka 25-sendine hari ja 3 euro eest saate niisuguseid terveks aastaks!

Vaadake aeg- ajalt oma hambaid/igemeid lähedalt peeglist. Heas tervises ige lõpeb hambal vaevumärgatava heleroosa/läbipaistvana. Haige (põletikuline) ige on eristuvalt tumedam roosa,  raskelt haigena on ige tumepunane, priske ja punnitav nagu oleksid vaarikaseemned hammaste vahel.

Kas hammastel on palja silmaga nähtavat kattu? Kus see paikneb? Sageli pestakse hambaid mingi harjumusliku liigutuste mustrina ja juhtub, et mõni piirkond jääb harjast praktiliselt puutumata. Paremakäelistel tavaliselt kurvikoht silmahamba juures, all paremal, vasakukäelistel vastavalt vaemal. Kõik kirjeldatu on palja silmaga kergesti avastatav.  Kui märkate, et igemed hambapesu ajal veritsevad, (eelpoolkirjeldatud pingul ja punnitav ige, milles ka kergel puudutusel veresooned katki rebenevad), siis tähendab see 99% juhtudest seda, et hambad mingis piirkonnas ei ole puhtad ning pesemisintensiivsust tuleb suurendada!!! Sageli talitatakse risti vastupidiselt, ning probleem aina süveneb. Kui veritsus ka intensiivsema pesu järgselt ei taandu, tuleb pöörduda hambaarsti poole.  

Ravivad hambapastad nagu "Parodontax" on kindlasti väga head, aga kasutage neid siiski pärast hambaarstiga konsulteerimist. Kui hammaste pinnad sügaval igemete all on hambakivist puhastamata, siis ravipasta kasutamine küll jätab mulje paranemisest, tegelikult hävib lõualuu igemete all edasi.

Kõikvõimalikud abistavad vidinad nagu hambavaheharjad, niidid, suuloputusvedelikud jms. on samuti igati tervitatavad, aga sellegipoolest ei asenda nad inimest, kes on ...

Joomla Template by Joomla51.com